«Натхненні Пінзелем»: музику, скульптуру й балет об`єднали для підтримки реставрації творінь митця

У вівторок, 4 червня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбулась яскрава мистецька подія Львівщини, яка об’єднала музику, скульптуру й балет.

Захід мав на меті привернути увагу до реставрації творінь геніального митця Іоана Пінзеля. У фойє Львівської національної опери представили роботи Конкурсу скульптур «Натхненні Пінзелем».

«Дуже приємно сьогодні бути у цьому оточенні, оскільки кожен із вас цінує, розуміє мистецво Пінзеля –  світове надбання, кожен відчуває енергію творчості, що збереглась із XVII cтоліття. Геніальний майстер творив тут, на Галичині.  Важливими є такі події, де пропагується культура, і головне – повага до культури. Немає культури – не буде нації, не буде народу, це підвалина, на якій тримається держава», – наголосив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

До конкурсу долучилися митці Іван Самотос, Петро Старух, Віктор Проданчук, Ярослав Костко, Володимир Цісарик, Павло Бондар, Тарас Данилюк, Василь Бабій, Володимир Семків. Скульптура, що здобуде перемогу у конкурсі, буде виготовлена в повний зріст і подарована місту.

Опісля у Дзеркальній залі відбулась унікальна постановка балету «Людина або Містерія Майстра Пінзеля». Подія відбулась в межах проекту “Під Зорею Пінзеля”, який був створений у 2017 році. Основна його мета – популяризація творчості геніального українського скульптора XVIII ст. епохи бароко Іоана Георгія Пінзеля.

Одним із найважливіших напрямів проекту є привернення уваги до костелу Всіх Святих у селі Годовиця, що з 1974 року перебуває в аварійному стані, без даху. Саме в цьому храмі є найвідоміший вівтар, створений Майстром: вівтар, який підкорив Лувр.

Захід провели за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*