Нарада з питань військового обліку та оповіщення на черговий весняний призов

???????????????????????????????

Сьогодні, 21 березня, під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила за участю голови районної ради Володимира Лозюка відбулася нарада представників районного військкомату із секретарями місцевих рад та військовими обліковцями стосовно проведення весняного призову та оповіщення на 2018 рік.

???????????????????????????????

Як зауважив голова районної призовної комісії Турківського РВК, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило, із 1 березня 2018 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» від 15.02.2018 №33/2018 щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні – травні 2018 року.

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Заступник голови РДА Юрій Лило звернувся до всіх присутніх із проханням мобілізувати всі сили, аби на достойному рівні провести весняну призовну кампанію.

Про організацію проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу весною 2018 року доповів військовий комісар Турківського РВК Руслан Косман. Він розповів про порядок вручення повісток, дії призовників після вручення повісток, категорії громадян, які не підлягають призову.

Також районний військовий комісар зупинився на соціальних гарантіях, які надаються призовникам. Це, зокрема:

  • при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень);
  • військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм.
  • їм виплачується щомісяця 154 – 245 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби.
  • при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн. залежно від в/звання і посади);
  • їм надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад)
  • час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
  • за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
  • за ними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:

– середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

– у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали)

Окрім цього, Руслан Косман наголосив на тому, що строковики не будуть відправлятися у зону АТО, про що слід інформувати їхніх батьків. Та попросив секретарів місцевих рад відповідальніше ставитися до питання оповіщення та доставки призовників до пунктів збору.

Також розповів про адміністративну та кримінальну відповідальність у разі неявки призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військову частину.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*