Нам потрібно поринути в наші історичні коріння та донести їх до людей, – Олег Синютка на презентації альманаху «За Україну, за її волю»

«Я хотів би подякувати упорядникам альманаху, бо вони зберегли ті речі, які багато хто знав, але не мав у систематизованому вигляді. Цьогоріч ми достойно відзначили 100-ліття української державності на Західноукраїнських землях. Дуже важливо, щоб ми не думали, що усе вже зроблено і справа доведена до кінця. Важливо, щоб відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіка були поштовхом до двох справ. Перша – поринути у архіви, історичну пам’ять, відшукати найкращі творіння і взірці та донести їх до людей не залежно від віку чи освіти. У цьому – наші коріння, наша історія, тому важливо, щоб люди їх знали. А друга річ – 1918-19 роки мають бути великою пересторогою нам, українцям ХХІ століття. Дуже важливо зрозуміти, що ми сьогодні маємо шанс закріпитися самим та наше бачення Української держави. Ми маємо судити по справах, по тому як і що зроблено. Переосмислимо, перечитаємо і не забудемо, а зрозуміємо – будемо мати право на життя. Будемо дивитися на малюнки як на ілюстрації – матимемо велику небезпеку. Там не потрібно боятися. Січових Стрільців було декілька десятків тисяч, сьогодні українська армія налічує двісті шістдесят тисяч. Ми  маємо мільйонами стати разом, щоб, маючи такий урок сторічної давнини, не повторити тих помилок», – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Зазначимо, що альманах «За Україну, за її волю» – двомовний англо-український історико – художній альманах, присвячений 100 – річчю проголошення Незалежності ЗУНР, Акту Злуки Українських земель та утворенню Української Галицької Армії.

«1 листопада 1918 року у Львові –  крок на шляху незалежності України, створення Української Держави, крок до здобуття мрії нашого народу. Події, що відбулись 1 листопада ввійшли не тільки в історію України, але й українського мистецтва. Альманах, який ми сьогодні презентуємо є документальним свідченням подій сторічної давнини», – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Ігор Кожан.

У межах презентації звучали пісні Українських Січових Стрільців у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта». Окрім того, присутні хвилиною мовчання віддали шану усім тим, хто віддав своє життя за волю та незалежність України.

У виданні представлено картини, світлини, військові однострої та відзнаки, відомих художників – Січових Стрільців, воїнів УГА та УНР, а також опис визначних подій та боїв, державотворчої та дипломатичної діяльності ЗУНР.

«Це дуже важливий матеріал з погляду емоційного, документального та мистецького, адже багато якісних творів, баталічних сцен відображено. Також альманах містить портрети видатних військових діячів нашої держави, ЗУНРу. У даному випадку – це одна із спроб реконструювати ці події засобами мистецтва і зробити певні акценти для сучасного читача», – розповів проректор Львівської національної академії мистецтв України Роман Яців.

Також у виконанні Народного артиста України Богдана Козака звучала поезія Українських Січових Стрільців.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*