Накопичувальна система та її переваги

скачанные файлыНа сьогоднішній день в Україні спостерігається тенденція демографічного  старіння населення,  зростання частки пенсіонерів у складі населення (пенсіонери становлять третину від загального складу населення країни), окрім того країна переживає період трансформаційних процесів, які негативно позначились на соціальній справедливості, яка полягає у різкій диференціації розмірів пенсій від надвеликих до загальної «зрівнялівки» для більшості пенсіонерів. Такі процеси безумовно зумовлюють значне економічне, соціальне навантаження на працюючих громадян, оскільки пенсії виплачуються за рахунок внесків останніх.

В умовах зазначених демографічних процесів, в умовах кризи вітчизняної  солідарної системи пенсійного забезпечення,  необхідною складовою успішного функціонування економіки є пенсійна реформа, важливою віхою якої є запровадження обов’язкової накопичувальної системи  загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та плавний перехід  до трирівневої пенсійної системи, де другий рівень це накопичувальна система.

Про необхідність функціонування другого рівня пенсійної системи в Україні  зазначали ще з кінця 90-х рр. минулого століття.

Загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення ґрунтується на принципах добровільної та індивідуальної участі та  полягає в тому, що частина внесків у Пенсійний фонд України буде направлена в державний Накопичувальний пенсійний фонд України. Внески будуть мати персоніфікований характер і враховуватися на індивідуальних пенсійних рахунках.

Безперечно, впровадження накопичувальної системи матиме позитивний вплив на економіку, оскільки, створить джерело інвестиційних ресурсів для зростання національної економіки. Кошти Накопичувального фонду будуть інвестуватися в економіку України з метою захисту їх від інфляції, одержання інвестиційного доходу, забезпечення потреб держави в джерелах фінансування довгострокових інвестиційних проектів. Все це повинно сприяти загальному економічному зростанню країни.

Накопичувальна система являє собою більш гнучкий та динамічний механізм аніж солідарна.

Солідарна й накопичувальна системи кардинально відрізняються між собою за характером обліку пенсійних внесків. У солідарній системі хоча й ведеться персоніфікований облік пенсійних внесків, але розмір майбутньої пенсії не надто залежить від суми внесків. Принаймні цей зв’язок не є таким тісним, як у накопичувальних системах. Можна стверджувати, що зберігання коштів у солідарній системі має «колективний» характер. Натомість у накопичувальних системах застосовується виключно індивідуальний облік пенсійних коштів.

Серед переваг накопичувальної системи слід відмітити, насамперед, інвестування пенсійних активів, можливість успадкування пенсійних накопичень, пенсійні внески не обкладаються податком з доходів фізичних осіб, можливість отримати кошти, як одразу так і частинами за договором, також учасник може накопичити на надбавку до основної пенсії за віком, тощо.

Управління ПФУ в Турківському районі

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*