Надали в оренду житло або земельну ділянку – задекларуйте свої доходи

Фахівці Турківського відділення Самбірської ОДПІ під час проведення семінару з платниками повідомили, що відповідно до ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.

Оподатковуються доходи також від надання в оренду гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок і доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від надання в оренду такого майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

Громадяни також мають можливість подати декларацію про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису через сервіс «Електронний кабінет платника» на веб-порталі ДФС України.

Наголошуємо, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року, фізична особа самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, повинна сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену у поданій нею декларації.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*