На Яворівщині віддали шану Герою Небесної Сотні Роману Сенику

Сьогодні день народження Героя Небесної Сотні Сеника Романа. Пам’ять Героя вшанували в селі Наконечне Друге Яворівського району, де спочиває Роман Сеник.

Заступник голови Яворівської районної державної адміністрації Володимир Дзюнька та директор Яворівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Байда спільною молитвою вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні – Романа Сеника та поклали квіти на його могилу, з нагоди 52 річниці від Дня народження.

Також у вестибюлі Львівської обласної адміністрації встановлено присвячений Герою стенд із виставки “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини” Музею визвольної боротьби України, що є відділом Львівського історичного музею. Ознайомитися з виставкою «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини»

Довідково:

Сеник Роман Федорович( 26 липня 1968 року, с. Наконечне Друге Яворівського р-ну – 25 січня 2014, м. Київ) Народився на Яворівщині. У восьмирічному віці Роман відзначився тим, що врятував з крижаної води дівчинку, яка каталася на санчатах і впала в річку. Закінчив школу в Наконечному Першому.У 1989 році першим підняв синьо-жовтий прапор у своєму селі. Роман Сеник служив миротворцем у контингенті Миротворчих сил ООН у Югославії під час війни Хорватії за незалежність. Мав бойові нагороди. Упродовж останніх15-ти років мешкав у м. Турка, працював оператором на автозаправній станції. Романа знали як чесну, доброзичливу, чуйну людину, готову в будь-яку мить прийти на допомогу. Від початку подій на Євромайдані до Києва їздив тричі. Входив до 29ої Бойківської сотні самооборони Майдану. Носив із собою прапор України з написом «Турка», через що в сотні його називали «Турківським прапороносцем» Романа Сеника було поранено 22 січня 2014 року біля стадіону «Динамо» на Грушевського під час Євромайдану, коли Роман стояв з прапором на передовій. Снайпер прострілив йому легеню та завдав важкого поранення в плече бронебійною кулею спеціального призначення Роман переніс кілька операцій у Київській міській клінічній лікарні № 17, втратив багато крові, йому довелося ампутувати руку. Проте ушкодженн явиявилися занадто важкими, і вранці 25 січня він помер у лікарні, не приходячи до тями. Похорон відбувся 27 січня у рідномуселі Романа Наконечному Другому Яворівського району Львівської області.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*