На Турківщині вшанували пам’ять жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років

28 листопада – вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору — геноциду 1932–1933 років в Україні. Україна і світ вшановує пам’ять жертв голодоморів. Спланований і реалізований комуністичним режимом Голодомор поставив під сумнів саме існування нації. Голодомор став національною катастрофою. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560, загалом загинуло 4,5 мільйонів українців. Люди вимирали цілими селами. Тому ми не маємо права про це забути – про Велику Смерть від Великого Голоду.

З метою вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні та у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів сьогодні, 27 листопада, біля скульптури Божої Матері в місті Турка відбулась поминальна панахида. Хвилиною мовчання заступник голови райдержадміністрації Василь Цибак, начальник відділу культури, туризму та молоді райдержадміністрації Лілія Яворська, священнослужитель міста, активна громадськість віддали шану закатованим співвітчизникам.

Також перед скульптурою Божої Матері виклали символічний хрест із лампадок.

О 16.00 год. 28 листопада мешканці Турківщини долучаться до Всеукраїнської акції “Запали свічку”.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*