На Турківщині вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери

1 січня вся Україна відзначає 112 річницю від дня народження відомого провідника ОУН. Степан Бандера – людина-легенда, гордість нашої нації. Відомий Провідник ОУН належить до тих постатей в історії України, які ще за життя стали легендарними, символічними. Так, сьогодні, 1 січня, на Турківщині вшанували пам’ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери з нагоди 112-ї річниці від дня його народження.
Керівництво району та міста, активна громадськість поклали квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері.
Довідково
Першого січня 1909 року в селі Старий Угринів на Івано-Франківщині в багатодітній родині священика Андрія Бандери з’явився на світ той, чиїм ім’ям назвали ціле покоління звитяжців, весь український народ.
Навчався Степан Бандера у Стрийській гімназії, потім у Львівській політехніці і ще юнаком став на шлях боротьби за права людини, за волю України. Був активістом Союзу Націоналістичної молоді і Української Військової організації, а зі створенням Організації українських націоналістів у 1929 р. − одним із перших її членів в Україні. На початку 1933 р. двадцятичотирирічний Степан Бандера став Крайовим провідником ОУН.
За активну боротьбу проти польських поневолювачів окупанти засудили Степана Бандеру на кару смерти, замінену довічним ув’язненням, з якого він вийшов із розвалом Польщі у 1939 р. і зразу ж включився в революційну боротьбу. У квітні 1941 р. на Другому Великому Зборі ОУН Бандера був обраний Головою Проводу революційної ОУН.
З його ініціативи 30 червня 1941 р. ОУН, як організатор і авангард визвольних змагань боротьби українського народу, проголосила відновлення незалежної Української держави та сформувала Українське Державне Правління на чолі з Ярославом Стецьком. Це не входило в плани гітлерівської Німеччини, і проти українських патріотів був розв’язаний лютий масовий терор, на який ОУН відповіла створенням Української Повстанчої Армії. Від рук нацистів загинули тисячі членів ОУН-УПА по всій Україні.
Степан Бандера, Ярослав Стецько та інші чільні діячі ОУН були ув’язнені в концтаборі смерті Заксенгавзен, звідки зуміли вирватись лише в кінці 1944 року. Родина Степана Бандери розділила долю інших патріотів: у концтаборі Освенцім загинули два рідних брати Бандери − Василь і Олександр, брат Богдан був розстріляний гітлерівцями як член похідної групи ОУН, батько закатований в застінках НКВД, сестри відбули багаторічні терміни в концтаборах Совецького союзу.
Бандера був організаційним та ідейним Провідником національно-визвольної боротьби українців проти гітлерівських, московських і польських окупантів у часи війни і після неї. Слово «бандерівець» стало окресленням і символом незламного борця за волю України проти загарбників-поневолювачів, пострахом для всіх ворогів нації. Як визначний ідеолог і теоретик української національної революції, він залишив нам багату творчу спадщину, яка має велике значення для здобуття і розбудови української Держави, де господарем буде український народ.
І хоч 15 жовтня 1959 р. підла рука посланця червоної Москви Богдана Сташинського перервала життя провідника, але тисячі членів ОУН продовжили спробу боротьби за державність України. Саме тому у 1991 р. Незалежність України була здобута без крові, адже за неї заплатили життям сотні тисяч кращих синів і дочок української нації, за неї поклав своє життя Степан Бандера.
Сьогодні, як і багато років назад, Степан Бандера залишається для нас символом і дороговказом у нашому змаганні до волі і справедливості, у боротьбі за Українську Державу. Нині ми є свідками нової фази боротьби нашого народу за волю. Це – процес визвольної боротьби, який передбачував Степан Бандера. Національна ідея стала рушійним чинником, який кличе на боротьбу з ворогом на східних рубежах України.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*