На Турківщині вшанували День пам’яті та примирення

DSC_2414На Турківщині День пам’яті та примирення і 71-у річницю перемоги над нацизмом у Європі відзначили молитвою, покладанням квітів та низкою інших просвітницьких заходів. Усі вони під спільним гаслом «1939-1945 Пам’ятаємо. Перемагаємо» триватимуть відповідно до започаткованої минулого року традиції святкування в європейському дусі пам’яті та примирення, де головний акцент зроблено на вшануванні усіх жертв Другої світової війни.

DSC_2432«Ми пишаємося тим, що народи наших країн внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. – зазначив голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. – Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім’я досягнення Перемоги.DSC_2405

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни. Цю знаменну дату ми зустрічаємо зі зброєю вруках. Нинішні захисники України з честю продовжують героїчні традиції фронтовиків. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності».

 

DSC_2399Зокрема, 8 травня, у храмах в м. Турка пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни  та нащадків, які віддали своє життя за незалежну державу у дні сьогодення, вшанували молитвою. Опісля цього відбулося покладання квітів до могил на військовому кладовищі та міському цвинтарі до могил тих, хто поліг у роки війни.

Окрім цього, у рамках відзначення пам’ятної дати у всіх сільських радах  упорядковано пам’ятники та пам’ятні знаки на вшанування пам’яті учасників та жертв Другої світової війни, оновлено музейні експозиції. Тематичні заходи пройшли у всіх навчальних та позашкільних закладах освіти. Переосмисленню подій ІІ світової війни також присвячені заходи в бібліотеках району.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*