На Турківщині відзначили День Соборності України

Щороку українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Цей день є дуже важливим в історії української нації. Це день єднання та підвищення духовної сили народу. Революція 1917-1920 рр в Україні втілила мрію багатьох поколінь, об’єднавши українські землі в єдину соборну державу.

Так, сьогодні, 21 січня, в актовій залі музичної школи турківчани вкотре долучилися до відзначення історичного свята Дня Соборності України. В даному заході взяли участь керівництво району, представники трудових колективів, громадськості, політичних сил району, учасники АТО,  молодь та представники місцевих ЗМІ.

Урочистий захід розпочався під звуки Державного Гімну України. До присутніх в залі звернулася помічник народного депутата України Андрія Лопушанського Ірина Кіра. У своїй промові вона згадала визначну історичну подію об’єднання двох суверенних держав Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, яка залишила – глибинний слід в історичній пам’яті українського народу. Тоді, 22 січня 1919 року, на Софіївській площі в Києві було проголошено Акт Злуки, який був закріплений Четвертим Універсалом. Історичні події січня 1919 року свідчать, що відновлення української державності, започаткованої від часів Київської Русі й Козацько-Гетьманської держави, стало реальністю в добу УНР.

Опісля відбувся святковий концерт патріотичних пісень, організований відділом культури, туризму та молоді райдержадміністрації.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*