На цьогорічні Бойківські фестини з’їдуться гості з усіх куточків світу

Шостий фестиваль бойків, що відбудеться 2-6 серпня на Турківщині, запропонує учасникам та гостям понад 85 окремих подій.  Вперше на фестивалі представлять локацію з автентичною бойківською кухнею, на якій кожен охочий зможе почастувати стравами за оригінальними давніми рецептами. На мистецьку програму запросили бойків із Словаччини, Польщі та США.

«Цього  року усі заходи  ми вирішили проводити у різних населених пунктах. Основною точкою буде село Явора, але до свята залучено ще більше десятка сіл, аби тамтешні мешканці відчували, що вони теж частина великого дійства», – зазначив голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький.

«На всіх чекають дуже цікаві маcштабні дійства. Найкращі турківські ресторатори обіцяють підготувати грандіозну гасторономічну частину», – запевнила т.в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало.

«Мета цього та всіх попередніх фестивалів – збереження бойківських традицій та обрядів. Окрім того, проведення таких фестивалів сприяє  розвитку туризму в нашій області», – переконаний голова МГО «Світовий Конгрес Бойків» Петро Косачевич.

У цьогорічній програмі фестивалю – туристичні походи, концерти, турніри з шашок та шахів, міжнародні конференції, конкурси, спортивні змагання, вистави, змагання силачів, творчі зустрічі та багато іншого. У молодіжній частині програми передбачено вечірні дискотеки, виступи відомих виконавців  та музичний сюрприз на закриття фестивалю.

Довідково:

Всесвітні бойківські фестини — міжнародний етнічний фестиваль бойків, який відбувається один раз на 5 років у Турківському районі Львівської області (м. Турка та с. Явора). Ініціатором проведення Всесвітніх бойківських фестин був у 1992 р. голова Всеукраїнського громадського товариства “Бойківщина XXI століття” Петро Косачевич.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*