На Самбірщині відзначили 25-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Сьогодні, 27 травня, на Самбірщині відбулись урочистості з нагоди 25-річчя створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та 55-річчя від дня народження і 30-річчя священичого служіння Преосвященнішого владики Ярослава (Приріза). Участь в урочистостях взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Після завершення Божественної Літургії у Прокатедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, за участю Високопреосвященного нунція Клавдіо Гуджеротті, владика Ярослав привітав духовенство й вірних, зазначивши, що сьогоднішє свято – це нагода подякувати Богу і прославити Його за численні дари і благодаті, а також, щоб висловити належну вдячність усім тим, хто спричинився до зародження, відновлення і розвитку її церковних організмів.

Із вітальним словом перед присутніми виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Українська церква є ключовим елементом нашої державності і незалежності. Тільки в єдності ми зможемо пройти цей нелегкий для нашої країни шлях», – зазначив Олег Синютка.

Також очільник області вручив владиці Ярославу цінний дарунок.

 

Довідково

Самбірсько-Дрогобицька Єпархія УГКЦ основана грамотою Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського, Верховного Архиєпископа Львівського, від 12 липня 1993 року за рішенням Синоду Єпископів УГКЦ від 16-31 травня 1992 року. Історично єпархія відновилася із древньої Самбірської Єпархії, літописні згадки про яку датуються ХІІІ ст. Із ХV ст. єпархія називалась Перемишльсько-Самбірською, а в ХVІІ ст. назва єпархії була – Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцька.

Після насильної ліквідації УГКЦ і зміни державних кордонів у 40-х роках ХХ ст., територія теперішньої єпархії опинилась під радянською владою і до 90-х років духовенство та вірні УГКЦ діяли підпільно. До 1946 року на території теперішньої єпархії душпастирювало 241 священиків, з яких 57 було арештовано, 24 виїхали, 113 перейшли в лоно РПЦ, 25 – не перейшли в лоно УГКЦ, 22- померли в ті роки. Єпархіяльними були (на теперішній території) 503 парафіяльні храми, 259 плебаній, 6640 га землі, 2488 га – сіножатей та 861 га лісу.

Архиєрейське служіння в новоутвореній Самбірсько-Дрогобицькій єпархії було доручено кир Юліяну (Вороновському), який 17 квітня 1994 року був інтронізований як правлячий архиєрей даної єпархії. 2 березня 2006 р. єпархії призначено єпископа-помічника – кир Ярослава (Приріза), – якого 21 квітня 2010 р. піднесено до гідності єпископа-коад’ютора. 27 жовтня 2011 р., після того як Блаженніший Святослав (Шевчук) прийняв зречення владики Юліана (Вороновського) з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького, владика Ярослав перейняв адміністрування Самбірсько-Дрогобицькою єпархією. 24 грудня 2011 р. Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів владику Ярослава на престіл Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*