На ринку праці Львівщини побільшало пропозицій

У січні-серпні цього року на ринку праці Львівської області, у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року, збільшилася кількість працедавців, які заявили про потребу у робочій силі – з 8360 до 8482. Також зросла база вільних робочих місць і вакантних посад – з 35,1 тис. до 36,7 тисяч вакансій. Зменшилася й чисельність зареєстрованих безробітних, котрі за допомогою служби зайнятості шукали роботу – з 55,9 тис. до 49,5 тисяч осіб.

Як повідомив директор центру Василь Барилюк, упродовж січня-серпня 2016 року за сприяння центрів зайнятості Львівщини працевлаштували 30,9 тисяч осіб, у тому числі 13,3 тисяч безробітних. Ще 6,1 тисячу жителів області охопили громадськими та іншими роботами тимчасового характеру, 7,6 тисяч – професійним навчанням, перенавчанням і підвищенням кваліфікації. Загалом на початку вересня в області нарахували 17,9 тис. безробітних і 3702 вільні місця праці. Відтак на одну вакансію претендувало 5 безробітних (торік – 8).

“Загалом дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили спричинений кількома чинниками. Здебільшого фірми і компанії запрошують на роботу робітників з інструментом, інженерних і технічних працівників, а на обліку у центрах зайнятості перебувають особи з вищою освітою, часто звільнені з державних установ економісти, фінансисти, юристи, менеджери, котрі за попереднім місцем роботи отримували доволі високу заробітну плату”, – розповів Василь Барилюк.

За його словами, серед факторів, які негативно впливають на ринок праці, – переважання вакансій з низьким рівнем оплати праці. Для прикладу, середній розмір виплати допомоги з безробіття у серпні становив 1761,48 грн, а працедавці в середньому пропонували потенційним працівникам винагороду 2120,4 грн, що більш ніж вдвічі менша за обласний середньомісячний розмір зарплати (у липні – 4790 грн).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*