На Мостищині вшанували пам’ять о. Ісидора Патрила

У Львові, Крехові та Судовій Вишні відбулись заходи, приурочені до 100-річчя від дня народження видатного українського священика д-ра Ісидора Патрило.

До вшанування багаторічного Протоархимандрита Василіянського Чину святого Йосафата, видатного церковного науковця о. Ісидора Патрила долучився заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У неділю, 27 жовтня, на батьківщині священика – м. Судовій  Вишні – освятили пам’ятну дошку на храмі, де майбутній священик був охрещений, після чого відбулась Свята Літургія та урочиста академія в Народному домі.

Окрім того, напередодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка організували Міжнародну наукову конференцію, а 26 жовтня, учасники відвідали Крехівський василіанський монастир, де о. Ісидор знайшов вічний упокій. В 11-ту річницю його відходу до вічності відслужили Божественну Літургію та панахиду на монашому цвинтарі.

Довівдково:

Іван Патрило народився 30 листопада 1919 року в м. Судова Вишня на Львівщині. Навчався в Місійному Інституті Отців Василіян в Бучачі, а 30 серпня 1933 року, маючи 14 років, вступив до Чину Святого Василія Великого, в якому 27 квітня 1941 року слав довічні обіти. Філософсько-богословську освіту здобував у Василіянському студійному домі в Кристинополі (тепер – м. Червоноград) та в Празі. В 1942 році арештований гестапівцями в Празі разом з іншими співбратами з Василіянського Чину та вивезений на примусові роботи до вугільних копалень в Оломовці, де 2 травня 1942 отримав священичі свячення.

Душпастирював серед українських католиків у Німеччині (1944-1947), Англії (1947-1948) та Аргентині (1949-1955). У 1955 році о. Ісидора призначено Генеральним економом Василіянського Чину святого Йосафата, у 1962 р. – Генеральним секретарем, у 1976 році обрано Протоархимандритом, і це служіння він виконував до 1996 року. Відійшов до вічності 27 жовтня 2008 року.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*