На мокрій дорозі потрібно бути надзвичайно уважним. Перше правило – не перевищуйте швидкість

На мокрій дорозі потрібно бути надзвичайно уважним. Перше правило – не перевищуйте швидкістьНа думку експертів, водіння в дощ або просто пересування на автомобілі по мокрій дорозі – одна з найбільш небезпечних ситуацій для автомобіліста. Головна причина тому – гідропланування, тобто ковзання автомобільних шин по щонайтоншому шару води як по льоду. Ефект гідропланування виникає при швидкості понад 80 км/год абсолютно спонтанно і несподівано для водія. Чи варто і говорити, що може статися, якщо на такій швидкості машина або окреме колесо раптом практично втрачає зчепленням з дорожнім полотном.

В силу тих же фізичних сил гальмівний шлях на мокрій дорозі в середньому удвічі більше, чим на сухій поверхні, що також грає свою роль в надзвичайних ситуаціях.

Інший небезпечний фізичний аспект – це змочування найдрібнішого пилу водою у той момент, коли дощ тільки починається. В результаті утворюється щось на зразок мастила, яке гарантує водієві складне водіння і максимум неприємностей від послаблення контролю над авто.

Нарешті, важлива психологія водіння. Так, якщо ожеледь і засніжена дорога автоматично сприймаються автомобілістом як чинник ризику, то мокра дорога не відчувається як серйозна загроза. Водій підсвідомо дозволяє собі розслабитися, збільшити швидкість, відволікатися на сторонні об’єкти. Усе це може легко обернутися найтяжчими наслідками в силу цілком об’єктивних причин, описаних вище.

Їзда в дощ: базові правила

Базові правила водіння автомобіля в складних умовах, дотримання яких вимагає їзда в дощ, досить прості і очевидні. Проте, далеко не усі вважають потрібним їх дотримуватися. Отже, на мокрій дорозі смертельно небезпечно розвивати швидкість понад 80 км/год, навіть якщо перед вами – пряме і порожнє шосе. Втрата управління на такій швидкості загрожує перекиданням автомобіля в кювет, зіткненням з нерухомими перешкодами з усіма витікаючими звідси наслідками.

Оптимальний режим водіння – до 60 км/год, з граничною увагою до обстановки.

На будь-якій швидкості мокра дорога – не краще місце для маневрування. Різкий рух або спроба гальмування може спровокувати втрату зчеплення з дорогою і аварію. У складних умовах фахівці рекомендують міняти напрям максимально плавно, а скидати швидкість – поступово.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*