На Міжнародному фестивалі «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» про політв’язня Юрія Яценка

У межах 47-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася прем’єра фільму «Сильні духом» режисера В’ячеслава Бігуна.

Стрічка оповідає історію ув’язнення, катування та звільнення одного з перших українських політв’язнів у Росії Юрія Яценка. 

“Моя режисерська задача полягала в тому, щоб передати глядачеві, що відчувають ув’язнені хлопці, коли перебувають сам на сам з російським режимом”, – наголосив режисер фільму В’ячеслав Бігун.

За його словами, кінопоказ відбувся на знак солідарності із режисером Олегом Сенцовим, який голодує у російській колонії.

Головний герой фільму Юрій Яценко розповів, що з першого дня свого звільнення бере участь в інформаційній кампанії щодо звільнення решти бранців Кремля.

“Чим більше в інформаційному просторі обговорюється ця тематика, чим більше суспільство хвилює ця тема, тим більше влада діє у цьому напрямку. І я був звільнений саме завдяки тому, що громадське середовище не дало забути про мою історію”, – зазначив Юрій Яценко.

Довідково. 

Стилістика фільму «Сильні духом»  (короткометражна версія) – очі героя із тайм-кодом та автобіографічні, мінімалістські малюнки-ілюстрації, – покликана за формою поєднати документальний зміст і художнє відтворення подій, залишаючи простір для фантазії глядача. За режисерським підходом і тональністю історія оповідається автобіографічно, від першої особи, спадає на кіносповідь.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*