
“У цих пацієнтів проведений забір аналізів та відправлені до Центру громадського здоров’я МОЗ для проведення діагностики. На стаціонарному лікуванні в інфекційній лікарні перебуває 61 пацієнт. Стан більшості пацієнтів середньої важкості або легкий, одна пацієнтка у важкому стані, вона не перебуває на штучній вентиляції легень, їй проводять інтенсивну терапію в умовах відділення реанімації. Щодо діагностики пацієнтів, які перебувають на лікуванні в інфекційній лікарні та пацієнтів, які підлягають повторній діагностиці, вона здійснюватиметься за допомогою експрес-тестів і результати будуть скеровані в інфекційну лікарню та визначені нами стаціонари для продовження лікування”, – зазначив Андрій Васько.
Також він наголосив, що триває підготовка медичних закладів для оперативного реагування на нові випадки захворювання.
“Усі лікарні області, які мають приймати пацієнтів з коронавірусом, первинні заклади, розташовані у Львові вже звільнені від пацієнтів. Ми очікуємо резерв до 2500 ліжок для пацієнтів з коронавірусною інфекцією, 1500 ліжок знаходяться на території закладів охорони здоров’я у Львові. На сьогодні проводиться кінцева підготовка кисневих систем, на сьогодні є 300 ліжок із киснем, до кінця тижня їх має бути до 700”, – додав Андрій Васько.
У межах брифінгу зазначили, що найближчим часом очікується надходження гуманітарної допомоги – тест -систем для для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та для експрес-тестів.
“Щодо лабораторної діагностики ми ведемо переговори щодо забезпечення нашого центру тестами для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції. Відомо , що днями до нас надійдуть такі тест-системи. Окрім них, ми також додатково оплатили дві тест-системи. До кінця цього тижня ми будемо достатньо забезпечені, відтак буде можливість здійснювати понад тисячу досліджень. Якщо виникне необхідність, будемо переводити наші лабораторії на цілодобовий режим роботи”, – наголосив заступник директора Лабораторного центру Олег Когут.