На Львівщині з почестями перепоховали загиблих у Першій світовій війні вояків

Сьогодні, 29 вересня, на Яворівщині перепоховали останки вояків австро-угорського та російського війська. На військовому кладовищі смт Івано-Франкове відбулася поминальна панахида за участі представників Яворівської РДА, почесної делегації із Угорщини та республіки Австрія, а також представників громадської організації “Пам’ять”, науковців, дослідників та громадськості.

«Нині, як ніколи, ми усвідомлюємо значимість миру, і це сьогоднішнє перепоховання має високу місію – сприяти становленню миру», – зазначив почесний консул Австрійської республіки у Львові Маркіян Мальський.

Куратор Австрійського чорного хреста доктор Франц Бількфелльнер на знак подяки нагородив усіх, хто долучився до пошуку та перепоховання їхніх земляків.

У відповідь заступник начальника 184 навчального центру підполковник Володимир Безбородов подарував австрійцям уламок від снаряду, який знашли під час впорядкування меморіалу полеглих вояків австро-угорського війська.

Довідково:

26 червня 2017 року в лісовому масиві на західній околиці містечка Івано-Франкове пошукова група ГО “Пам’ять” провели  ексгумаційні дослідження місць захоронень вояків австро-угорського та російського війська, які виникли під час боїв у вересні 1914 року. Шестеро з них це вояки австро-угорського війська, інші п’ять – вояки російської-імператорської армії. Один із австро-угорських вояків мав при собі військовий ідентифікатор, завдяки якому стало відоме прізвище, ім’я та місцевість з якої призивався на військову службу загиблий.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*