На Львівщині вже 20 органів місцевого самоврядування мають інспекторів праці

1 січня 2017 року на виконання вимог статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органам місцевого самоврядування делеговано повноваження щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Таким чином, на Львівщині делеговано повноваження 44 органам місцевого самоврядування, а саме 9 містам обласного підпорядкування та 35 об’єднаним територіальним громадам. Слід відмітити, що з них, на сьогодні, 37 органами місцевого самоврядування прийнято рішення про  введення посади інспектора праці/покладення обов’язків на діючих посадових осіб, зокрема 8 міст обласного підпорядкування (м. Львів, м. Борислав, м. Дрогобич, м. Моршин, м. Стрий, м. Трускавець, м. Червоноград, м. Самбір) та 29 об’єднаних територіальних громад (Бабинська, Бісковицька, Великолюблінська, Вільшаницька, Воле-Баранецька, Гніздичівська, Грабовецька, Давидівська, Дублянська, Жовтанецька, Заболотцівська, Луківська, Магерівська, Міженецька, Мостиська, Нижанковицька, Новокалинівська, Новоміська, Новострілищанська, Розвадівська, Судовишнянська, Тростянецька, Ходорівська, Чуквянська, Шегинівська, Кам’янка-Бузька, Мурованська, Рудківська, Солонківська ОТГ).

Посвідчення інспектора праці вже отримали 22 представники 20 органів місцевого самоврядування, які на відповідних територіях здійснюють контроль за дотриманням законодавства про працю.

З метою запобігання вчиненню порушень законодавства про працю інспекторами праці активно проводиться превентивно-роз’яснювальна робота для суб’єктів господарювання. Консультації з питань правильного застосування законодавства про працю можна отримати звернувшись як у громадську приймальню ГУ Держпраці, так і до інспектора праці органу місцевого самоврядування.

Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю” підрозділі або за телефоном (044) 288-10-00.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*