На Львівщині вшанували жертв трагічних подій в урочищі «Саліна»

DSCN1189 

22 червня,  в рамках відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни,  в урочищі Саліна поблизу м. Добромиля Старосамбірського району відбулися заходи з вшануванням жертв трагічних подій 1941 року.

Участь у поминальних заходах взяла офіційна делегація зі Львова в складі представників облдержадміністрації, обласної ради та громадськості.

Заходи розпочалися поминальною панахидою за жертвами НКВД під стінами колишньої тюрми НКВД у м. Добромилі. Опісля, учасники скорботних заходів, пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВД у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі.

Біля пам’ятного знаку жертвам НКВД в урочищі Саліна правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Ярослав (Приріз) провів поминальну панахиду. Також під час заходів  відбулося покладання квітів від обласної, районної влади та громадськості, громадський мітинг-реквієм, виступи місцевих хорових колективів, а також Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

Довідково:

Саліна — це назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. У червневі дні 1941 року ця копальня була вщерть заповнена людськими тілами. Загалом в соляних шахтах загинуло близько 3600 осіб. Вбивства були здійснені військами НКВД.

Щорічно з 1990 року, в другій половині червня, в урочищі Саліна відбувається пам’ятний мітинг-реквієм. Учасники заходів проходять траурною процесією від приміщення колишньої тюрми НКВД у м. Добромилі до «верхньої» та «нижньої» могил в урочищі Саліна, де відбувається поминальна панахида за жертвами НКВД.

З метою вшанування пам’яті загиблих в урочищі Саліна заплановано будівництво меморіального комплексу «Біль Саліни».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*