На Львівщині вшанували відомого діяча Петра Дужого

У вівторок, 7 червня, на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища вшанували українського письменника, багаторічного борця за незалежність України, референта пропаганди ОУН, почесного громадянина міста Львова Петра Дужого. Пам’ятні заходи з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження відбулися за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Також відомому діячеві присвятили урочистий вечір, у рамках якого організували  презентацію виставки “Слово і діло редактора підпільного видання ОУН та УПА Петра Дужого” та міні-виставку “Видання українського підпілля”.

До слова, цю міні-виставку присвячено літературній та ідеологічній боротьбі Петра Дужого та історії українського визвольного руху. Оглянути її можна буде з 11 червня у Музеї визвольної боротьби. Відкриття відбудеться о 14.00 годині.

Довідка:

Петро Дужий (псевдо: “Опанас Скелястий”, “Арсен Панасенко”, “Григорій Граб”, “Низовий”, “В’ячеслав Романовський”) – український письменник, з 1944 референт пропаганди ОУН, почесний громадянин міста Львова – народився 7 червня1916 року в c. Карів Рава-Руського повіту.

Як активний член ОУН пройшов військовий вишкіл, сам проводив ідеологічні та культурно-освітні вишколи. У 1941 році Петро Дужий був включений у список 700 членів ОУН, які мали виконувати найвідповідальніші завдання. У травні 1942 року Провід ОУН відправив Дужого на пост заступника і організаційного референта Крайового Проводу ОУН на південь України (Дніпро). Влітку 1943 року Організація відправляє Дужого у Холодноярщину, де почали організувати перші відділи УПА. В 1944 році Петра Дужого було прийнято до складу Головного Проводу ОУН на пост референта пропаганди, співредактора і редактора видань ОУН і УПА. У 1945 році Петро Дужий був нагороджений Бронзовим Хрестом заслуги.

24 жовтня 1997 року, після важкої хвороби Петро Дужий відійшов у вічність. Похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*