На Львівщині вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні, 19  травня, Львівщина вшановує пам’ять жертв політичних репресій.

Представники влади і громадськість поклали квіти і запалили лампадки до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів. Опісля провели  громадське віче.

“Пам’ять – це цемент нації на крові жертовності тих, хто віддав життя за Україну. Допоки ми пам’ятаємо жертви і героїв, що загинули, доти Україну не здолати. Ми завжди будемо відроджуватись наче фенікс. Пам’ятаємо, щоб розуміти, що ми є завдяки нашим воїнам”, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз.

“Cьогодні День скорботи, бо українськими кістками вкриті не лише терени нашої землі, але й Сибір, ГУЛАГи та багато місць, де знущались над нашим народом. Важливо сьогодні вірити, бо “плач не дав свободи ще нікому,  а хто борець той здобуває світ”.  Українські могили мають бути застереженням, що будь-яке схиляння голови перед ворогом, матиме катастрофічні наслідки для всього народу. Коли Шевченко писав: “Високії ті могили, де лягло спочити козацькеє біле тіло, в китайку повите”, то він вірив, що вистота тих мигил  – це і буде глибина нашої пам’яті про тих, хто віддав життя за свободу. Ми повинні мати велику віру у нашу перемогу та у те, що ми здатні на своїй землі самі самостійно побудувати українське життя. І пам’ятаймо: “Веде нас в бій борців упавших слава, для нас закон найвищий то наказ: соборна українськая держава – міцна й одна від Сяну по Кавказ”, – наголосив очільник Львівщини Олег Синютка.

Також очільник області відповідно до Указу Президента України вручив державні нагороди.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня(посмертно) нагородили учасника антитерористичної операції Віктора Юрківа.Нагороду отримав син добровольця Юрій.

Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня відзначили учасника Революції Гідності Юрія Дмитришина.

Звання  «Заслужений журналіст України» присвоїли  головному редакторові Всеукраїнської правозахисної газети «Український Меморіал» Євгену Гриніву.

Хрестом Івана Мазепи нагородили станичного Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Миколу Петрущака.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*