На Львівщині вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 7 грудня, на Львівщині вшановують пам’ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького.

Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому у Львові та виконали Державний гімн України.

«Сьогодні минає 150-та річниця з дня смерті видатного діяча української культури, композитора, отця Михайла Вербицького. Із великою вдячністю віддаємо йому шану – за цінний духовний спадок, прагнення підняти українську музику на професійний, європейський рівень. За самовіддану та натхненну працю заради утвердження самобутності і величі України. Дякуємо за мелодію національного Гімну України, який сьогодні, як ніколи, окриляє український народ і надає сил нашим воїнам у боротьбі з російським агресором», –  зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз – Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

У 1856 році, Михайло Вербицький став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*