На Львівщині вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного

Сьогодні, у Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного вшанували пам’ять Героя.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув музей Новітніх Героїв, який функціонує у навчальному закладі.

Зазначимо, 30 травня 2014 року на фасаді Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів встановили меморіальну дошку пам’яті про Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного. Також на території школи споруджено капличку “Cвятої пам’яті Володимиру Жеребному та Небесної  Сотні”.

Довідково:

Володимир Жеребний народився  6 жовтня  1985 року в селі Вишня  Городоцького району, на Львівщині. Громадський активіст, працівник Вишнянського коледжу Львівського НАУ, учасник Євромайдану.

Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих Небесною Сотнею, Герой України.

З 1991 по 2001 Володимир Жеребний навчався у місцевій Рудківській СЗШ, потім – у Вишнянському коледжі Львівського національного аграрного університету. Після закінчення коледжу, залишився у ньому працювати, заочно закінчив Львівський національний аграрний університет. Працював у Вишнянському коледжі Львівського НАУ.

Володимир був активним учасником Євромайдану, від перших днів протестів перебував у Києві. Після майже місячного перебування на барикадах, на декілька днів приїхав додому і згодом, на роботі оформивши відпустку без збереження заробітної плати, знову повернувся на Майдан Незалежності – 5 лютого 2014, автобусом із Самбора.

Вранці  20 лютого Володимира Жеребного було вбито на вулиці Інститутській – снайпер влучив йому в шию, в сонну артерію, та голову. Того ж дня до Києва, завдяки допомозі активістів Рудок, за тілом загиблого, каретою швидкої допомоги виїхали його батьки та Вишнянський сільський голова.

Поховали Героя 23 лютого 2014 року у м. Рудки Самбірського району Львівської області.

Нагороджений званням Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*