На Львівщині вшанували пам’ять генерала Петра Григоренка

У вівторок, 24 жовтня, у Палаці мистецтв відбувся камерний вечір пам’яті, присвячений десиденту, одному із засновників Української Гельсінської групи, правозахиснику Петру Григоренку.

Участь у заході взяли син генерала Андрій Григоренко, представники влади, відомі науковці, студенти.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук наголосила, що постать Григоренка є прикладом жертовної боротьби за свободу і права людини.

“Нам потрібно багато навчатися і не мовчати, як закликав генерал Григоренко, будувати свою країну на принципах справедливості і патріотизму”, – зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Син дисидента Андрій Григоренко поділився з присутніми спогадами про родинні стосунки з батьком та презентував книгу “Человек, который не мог молчать” присвячену Петру Григоренку.

“Це збірка спогадів сучасників генерала Петра Григоренка про його життя, я встиг видати її російською мовою і сподіваюсь, що наступного року вийде українською”, – розповів Андрій Григоренко.

Старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Юрій Зайцев окреслив основні віхи діяльності Петра Григоренка і зазначив, що це незламна людина, що виступила на захист кримсько-татарського народу і своїм подвигом вписав яскраву сторінку у боротьбу за волю України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*