На Львівщині вшановують пам’ять голови ОУН Андрія Мельника

У суботу, 12 грудня, в приміщенні Українського Товариства охорони пам’яток відбулася Урочиста академія з нагоди 125-річчя від дня народження полковника Січових Стрільців, голови ОУН Андрія Мельника. У пам’ять про українського державного і політичного діяча пролунали повстанські пісні, а також доповіді та пісні українських націоналістів. Також з цієї нагоди відкрили й біографічну виставку “Андрій Мельник. 1890-1964”.

Продовжаться пам’ятні заходи завтра, 13 грудня, о 12:00 годині у родинному селі видатного українця Воля Якубова на Дрогобиччині. Там громадськість та представники влади проведуть урочисте віче.

Нагадаємо, що полковник Андрій Мельник – один з найближчих соратників Євгена Коновальця, командир легіону Січових Стрільців у Києві на австрійсько-російському фронті, голова проводу ОУН, отаман Армії УНР. Значну частину свого життя він провів у німецьких концтаборах. Але в 1945 році йому вдалося емігрувати в Люксембург, де він і помер.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*