На Львівщині відзначили Національне свято Французької Республіки День взяття Бастилії

17 липня відбулось урочисте відзначення Національного свята Французької Республіки Дня взяття Бастилії.

Урочистості відбулись за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Ізабель Дюмон, консула Французької Республіки в Україні Марі-Елен Телуні та голови Львівської ОДА Олега Синютки.

У вітальному слові очільник області наголосив на важливості співпраці українського та французького народів у європейському напрямку.

«Хочу подякувати усьому французькому народу за підтримку у боротьбі за нашу свободу, незалежність і територіальну цілісність. Угода про асоціацію, ратифікована усіма країнами Європейського Союзу і за ратифікацію якої чітку позицію завжди займала Франція, з 1 вересня вступає в дію. І я переконаний, що відтепер у кожному європейському документі обов’язково повинні бути відзначені європейські та євроатлантичні прагнення України. Окрім цього,сьогодні Львівщина є регіоном, де і громадяни і підприємці Франції відчувають себе найбільш комфортно. Наша співпраця – це нові робочі місця і можливість для українців працювати за найкращими європейським світовими стандартами», – наголосив Олег Синютка.

Готовність до співпраці висловила і Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні.

«Французькі підприємства вже працюють у вашому місті, почувають себе тут добре і прагнуть розвиватися. Відзначаючи наше національне свято тут, ми прагнемо таким чином окреслити французьку присутність на рівні підприємств у вашому місті та регіоні. Те, що Україна є європейською, не викликає вже жодних сумнівів. Звичайно, деякі місцеві практики ще треба європеїзувати. Але найголовнішим є бажання Європи, прагнення змінити те, що повинно бути змінено, і перетворити сподівання на реальність», – зазначила Ізабель Дюмон.

Довідково:

День взяття Бастилії – французьке національне свято, що відзначають щороку 14 липня. У Франції воно має назву La Fête Nationale (Національне Свято), а також  le quatorze juillet (чотирнадцяте липня). Свято знаменує щорічні роковини з нагоди взяття Бастилії14-го липня 1789 року; роковини штурму фортеці-в’язниці Бастилії є символом єдності нації та примирення усіх французів всередині конституційної монархії, що передувала Першій республіці під час французької революції. Святкування та офіційні церемонії проводяться по всій території Франції.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*