На Львівщині відзначили День пам’яті та примирення

У неділю, 8 травня, з нагоди проведення Дня пам’яті та примирення у Львові та області відбувся ряд урочистих заходів за участі представників влади та громадськості.

“Сьогодні ми віддаємо шану людям, які у непрості часи воювали за Українську державу. – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. – І цей День пам’яті та примирення покликаний перш за все допомогти нарешті зрозуміти українцям, котрі колись воювали по різні сторони фронту, що вони – одна нація та спільними зусиллями розбудовувати нашу державу”.

Відтак представники влади, дипломатичного корпусу та громадськості поклали квіти до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору “Шталаг-328”.  Також на цьому місці відбулася екуменічна панахида.

Потім учасники заходу тихою ходою пройшли до Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, де відбулося громадське віче. Там акцією “Вінок пам’яті” вшанували пам’ять полеглих в роки Другої світової війни, жертв національно-визвольної боротьби. Зокрема вплели маки пам’яті у вінок з колючого дроту, який зберігся у тюрмі із 40-х років минулого століття.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*