На Львівщині відкрили ще один скринінговий центр

Сьогодні на базі  Комунальної 5-ї міської клінічної поліклініки відкрили Міжрайонний міський скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок.

В новому центрі для жінок створили усі умови для обстеження. Скринінговий центр забезпечений цифровим мамографом, сучасними мікроскопами з відеосистемою та комп’ютерною технікою для ведення електронного реєстру. Міський скринінговий центр також буде обладнано сучасним УЗД апаратом та  кольпоскопом.

«Рання діагностика, попередження та своєчасне лікування – надзвичайно важливі для збереження життя жінок. Нове обладнання дасть можливість обстежувати мешканок не лише Львова, а й Львівської області. Окрім того, майже півтисячі лікарів пройшли навчання, аби мати усі необхідні знання та вміння працювати на новому обладнанні», – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Міська централізована клініко-діагностична лабораторія щорічно проводить більше 165 тис. цитологічних досліджень. У центрі забезпечено повний цикл ведення електронної медичної картки пацієнта безпосередньо з робочих місць реєстратора, гінеколога, цитолога, рентгенолога. Програмний продукт «Електронний реєстр жіночого населення» проходить тестування і вже скоро запрацює у звичному режимі.

Загальна вартість поставленого обладнання у Міський скринінговий центр становить 8,7 млн. грн. Це один із шести центрів у Львівській області, що створені завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку, Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та Управління охорони здоров’я Львівської міської ради в межах впровадження програми скринінгу серед жінок.

Довідка

Аналіз методики скринінгу населення показує, що смертність серед жінок, які взяли участь у скринінговій програмі, на 30-50% нижче, ніж у групах де вони не проводилися. Динамічне зниження показників смертності від злоякісних утворень відмічається в тих країнах, де проводять профілактичні заходи на загально національному рівні.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*