На Львівщині відкрили пам’ятну дошку на вшанування церкви святого апостола Андрія і святого Володимира

У неділю, 8 жовтня, на вул. Уляни Кравченко, 1 у Львові  відкрили та освятили пам’ятну дошку церкві святого апостола Андрія і святого Володимира, знесеній комуністичним режимом у 1961 році.

Чин освячення та молебень очолив митрополит львівський Ігор. На урочистому відкритті меморіалу  були присутні представники обласної та міської влади, чисельна громадськість, а також парафіяни зруйнованої церкви.

«Ті, хто зруйнували цю церкву у 1961-му році, думали, що не буде церкви, не буде віри, не буде України, думали, що вони будуть господарями на нашій землі. А правда узяла гору, правда дозволила людям сьогодні повернутись на це місце, – наголосив під час відкриття меморіалу голова Львівської ОДА Олег Синютка. – У 60-х роках руйнували церкви, тому що у 40-х зруйнували українську армію. А нині ми маємо можливість молитись тут, на цьому місці, завдяки українському війську за тисячу кілометрів від Львова. Пам’ятаймо, що 25 тисяч вихідців із Львівщини боронили і боронять Україну. Вони взяли в руки автомат і захищають віру, землю, родину, кожного з нас».

Зазначимо, церкву звела греко-католицька громада львівського передмістя Богданівка у 1918 році. Освятив її праведний митрополит Андрей Шептицький. У 1961 році церква святого апостола Андрія і святого Володимира знесена комуністичним режимом.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*