На Львівщині відбулося патріотичне свято «Від Січових Стрільців до Героїв Майдану»

У селі Старява відбувся районне патріотичне свято «Від Січових Стрільців до Героїв Майдану», присвячене 100-річчю проголошення ЗУНР

Чин панахиди на могилі капелана українських Січових Стрільців Андрія Пшепюрського провів о. Іван Мисів.

У народному домі с. Старява успішними були виступи аматорських колективів сіл Старява, Малнів, Черневе, Мелешки, Заверхи, Кривяки, Народного жіночого вокального ансамблю «Намисто» та чоловічого вокального ансамблю під керівництвом С. Хоміця районного народного дому м. Мостиська, дует у складі М. Ховалка та Й. Шевчика, Народного театру «Шанс» Мостиського РНД( кер. В. Дребот).

На святі була організована та відкрита персональна виставка вишиваних композицій майстринь Матейко Наталії, ЛібичЛюбови, Піх Катерини.

Довідково:

Андрій Пшепюрський у 1914 – 18рр. був духовником у званні капітана легіонів УСС. Нагороджений трьома медалями – хрестами за воєнні заслуги: золотою, срібною і залізною. У с. Старява Мостиського району звів муровану церкву Воздвиження Чесного Хреста, за проектом архітектора Є. Нагірного. З цією метою брав кредит в одному з Варшавських банків.

Отця А.Пшепюрського було іменовано крилошанином Перемишльської Єпископської Консисторії (отець-канонік). Не остерігався носити свої нагороди, здобуті в лавах УСС протягом чотирирічного періоду. Засідання Єпархіальної Капітули відвідував, маючи на грудях цілий ряд військових нагород. Помер отець-канонік Андрій Пшепюрський в Старяві у 1945р.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*