На Львівщині відбулась акція, приурочена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом

Сьогодні, 23 березня, у парку “На валах” навпроти Львівської облдержадміністрації Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» організували акцію, приурочену Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

До акції долучились керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська та директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

У межах акції відбувся флеш-моб “Квітни, не хворій” #ЗупинимоТуберкульоз, під час якого організатори дарували посадовцями у сфері охорони здоров’я Львівської області букети білих ромашок як символ чистих легень.

“Така акція привертає увагу суспільства до цієї хвороби, що туберкульоз можна вилікувати при вчасному зверненні до лікаря”, – зазначила Маріанна Вільшинська.

Як повідомив головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії Любомир Рак, на Львівщині за останні роки знизились показники захворювання на туберкульоз.

“Якщо в найгірші роки на Львівщині хворіло на туберкульоз впродовж року  2 – 2,5 тисяч людей, то за 2017 рік захворіло 1356 осіб. У нас по всіх показниках є зниження захворюваності, у тому числі і дітей, минулого року захворіла 41 дитина, на важкі форми туберкульозу жодна дитина не захворіла. Смертність від туберкульозу зменшилась у 2017 році – 249 проти 257 осіб у 2016. Завдяки реалізації на Львівщині міжнародного проекту «Challenge TB (PATH)» було поставлено квантіфероновий тест та Hain-тест для визначення на молекулярно-генетичному рівні мікобактерію туберкульозу та чутливості до препаратів І та ІІ ряду, – розповів Любомир Рак.

Зазначимо, така акція відбувається в 11 регіонах України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*