На Львівщині урочисто відзначили Національне свято конституції Польщі

11 травня, у львівському Палаці Потоцьких відбулись урочистості з нагоди Національного свята Конституції 3 травня.

Участь у заході взяло керівництво Львівської  області, керівники  іноземних  дипломатичних  представництв  у м. Львові, представники бізнес-середовища та духовенства.

“Сьогодні ми святкуємо особливе свято для наших добрих сусідів, які 3 травня 1791 року отримали свій Основний Закон. Цим заходом тут, на Львівщині, ми хочемо показати приклад об’єднання та злагоди між двома народами для спільного руху до європейського майбутнього”, – зазначив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Опісля відбувся святковий концерт.

Зазначимо, святкування організувало Генеральне консульство Республіки Польща у м. Львові за сприяння Львівської галереї мистецтв.

Довідково. 

Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 року (дослівно «урядовий закон», пол. ustawa rządowa) вважається першою в Європі конституцією  в сучасному розумінні, ухваленою на Чотирилітньому сеймі в Польщі, що встановлювала устрій Речі Посполитої  згідно з ідеями  просвітництва. Конституція втратила чинність після Торговицької конфедерації та збройної інтервенції Росії.

Українці можуть вважати першою європейською конституцією Конституцію Пилипа Орлика, датовану 1710 роком, яка в силу несприятливих історичних обставин не була прийнятою та впровадженою в дію. Остання обставина не дозволяє українському історичному документу «конкурувати» за першість з польським, який був фактично введений в дію і мав широкий, хоч і короткочасний, вплив на події.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*