На Львівщині триває Міжнародна конференція «Подолання політичних репресій заради миру і права людини»

Сьогодні, 4 вересня, у приміщенні музею «Територія Терору» відбувається міжнародна конференція «Подолання політичних репресій заради миру і права людини». Мета заходу – обговорити історичні факти політичних репресій комуністичного режиму, зробити висновки, аби запобігти у майбутньому репресіям та порушенням прав людини в Україні.

Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

«Мені сьогодні дуже приємно бути тут з людьми, які своїми діями показують, що вони не лише у душі переживають за наш український народ – людей, які попали під дію терору та на собі і своїх рідних відчули гостроту репресій, в тому числі політичних. І кожен з нас сьогодні розуміє, що ми маємо робити все, щоб в історії України та всього людства не повторювалися такі криваві речі. Я впевнений, що ті люди, які сьогодні, на жаль, підпадають під дію політичних репресій, так само переживають і люблять Україну, як і наші предки, які в 40-х роках минулого століття, переживали важку машину терору. Політичні репресії не лише з точки зору людських моральних цінностей не вкладаються у здоровий глузд, але й про них неможливо мовчати з юридичної точки зору. Відтак метою конференції є не лише обговорення фактів, а й затвердження певних резолюцій», – зазначив Василь Лозинський.

Також Василь Лозинський від імені голови Львівської ОДА за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у спорудження Меморіалу жертвам політичних репресій комуністичного режиму в Україні на Янівському кладовищі вручив Почесну грамоту скульптору архітектурно-скульптурнуої композиції «Дзвін Пам’яті» – Миколі Посікірі. Дзвін, як завершальна частина Меморіалу, є вшануванням тисячі невинно вбитих українців у 1939−1941 роках.

Зокрема, в межах заходу відбудуться II панельні дискусії «Політичні репресії, як насильство над українським народом» та «Дзвін в пам’ять жертв політичного насильства».

Організатори заходу – Всеукраїнська Ліга Українських жінок за підтримки Львівської ОДА та інших.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*