На Львівщині триває креативний проект “Школа успішного медичного менеджера”

З нагоди міжнародної зустрічі сімейних лікарів у Львові, яка відбувається з 25 по 29 серпня, участь в обговоренні трансформації первинної медичної  допомоги взяли керівництво МОЗ та НСЗУ спільно з українськими та закордонними сімейними лікарями.

За сприяння Департаменту охорони здоров’я голова Національної служби здоров’я Олег Петренко 28 серпня взяв участь в експрес-сесії “Школи успішного медичного менеджера – 2018” для керівників закладів охорони здоров’я області. Також участь в заході взяла Тетяна Орабіна, начальник Управління координації центрів реформ МОЗ України.

Нагадаємо, що шляхом конкурсного відбору у 2017 році у “Школу успішного медичного менеджера” (ШУММ) взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я та їх заступники. Це медики обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій. З часом список лікарів був розширений.

Олег Петренко під час зустрічі ознайомив присутніх із діяльністю Національної служби здоров’я України: “На нову систему фінансування від НСЗУ перейшли 623 медичних заклади, які надають первинну медичну допомогу.  У Львівській області партнерами НСЗУ стали 38 закладів охорони здоров’я. Нова система змінених економічних стимулів зможе забезпечити лікарю гідний дохід, а пацієнтам –  нову якість обслуговування. Процес побудови ефективної системи охорони здоров’я в Україні розпочато. В нас нові, прозорі та єдині для всіх правила фінансування системи охорони здоров’я. Ми гарантуємо ефективне та цільове використання державних коштів за принципом оплати послуг, а не утримання закладів. Ми за конкуренцію та рівність надавачів послуг державної та приватної форм власності”.

Голова НСЗУ детально зупинився на кроках реформи 2018-2022 рр., шляхах поліпшення первинної медичної допомоги та впливу на реформу тандему держави і місцевої влади.

“Те, що сьогодні 1,2 мільйона мешканців Львівщини підписали декларації з лікарями, насправді є виявом довіри до нашої сімейної медицини. Люди обирають тих лікарів, яким довіряють. А високий відсоток договорів з НСЗУ   говорить про те, що зміни відбуваються у правильному напрямку”, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

На завершення експрес-сесії лікарі мали змогу задати найбільш актуальні питання стосовно автономізації закладів, оплати носіїв, розрахунку кількості вакцин при ротації пацієнтів, розширення програми «Доступні ліки». Виникали питання щодо паліативної та хоспісної допомоги, розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та медичними установами тощо.

Також говорили про необхідність запуску цифрового документообігу в системі охорони здоров’я.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*