На Львівщині стартував “Децентралізаційний марафон”

Цьогоріч у Львівській області ініціативу об’єднатись виявили вже 22 територіальні громади, які переконались у перевагах децентралізації. Пришвидшити цей процес повинен і “Децентралізаційний марафон”, який надаватиме серйозну інформаційну підтримку громадам.

Про це на сьогоднішній прес-конференції “Децентралізаційний марафон на Львівщині” розповів перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

Як підкреслив Ростислав Замлинський, на користь децентралізації свідчить те, що держава спрямувала чималий ресурс на допомогу новим об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Так, ОТГ Львівщини цього року реалізують 149 різних проектів на суму 73 млн грн. При цьому майже 65 відсотків цих проектів реалізується не в центрах громад. “Це говорить про те, що побоювання сільських голів не підтверджуються. Адже не важливо чи населений пункт є центром громади чи ні. У результаті кошти на реалізацію проектів зможуть отримати усі”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Його слова підтвердив голова Новокалинівської ОТГ Богдан Юзвяк. За його словами, у цьому році Новокалинівська ОТГ впроваджує проекти у кожному селі, яке входить у громаду. Зокрема, вони вже відкрили два ФАПи у найвіддаленіших селах – Великій і Малій Білині, приступають до реконструкції приміщення адміністративного будинку у селі Годиня, де буде створено велику лікарську амбулаторію з денним стаціонаром. Також у планах реконструкція школи у Корналовичах, де буде створено ДНЗ на 25 дітей. Окрім цього, у цій громаді уже відкрили дитячий садок у селі Калинів, а у двох населених пунктах до кінця року проведуть вуличне освітлення.

Як зазначив Богдан Юзвяк, усі села, які увійшли у його громаду, уже виграли від об’єднання і почали розвиватися. Він також підкреслив, що розраховує на прийняття закону, який дозволить сільським радам приєднуватися до вже існуючих ОТГ, що сприятиме розширенню громади.

Виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов  зазначив, що у рамках децентралізаційного марафону консультанти проекту “Пульс” вже відвідали Сколівський район. На зустрічі із сільськими головами експерти роз’яснили суть реформи, її основні положення, відповіли на запитання. Найбільше представників місцевої влади турбував процес формування спроможних громад на Львівщині, можливість доєднання до вже існуючих громад сільських рад.

Василь Абаімов також висловив упевненість, що зустрічі з громадами у рамках “Децентралізаційного марафону” прискорять реформу з децентралізації на Львівщині.

Нагадаємо, “Децентралізаційний марафон” – це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Протягом півроку (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації міст України. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним стимулом та чинником переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже діючих об’єднаних територіальних громад та їх розповідь про життя після об’єднання.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*