На Львівщині стартувала інформаційна кампанія щодо підтримки сімей патронатних вихователів

У 2020 році в Україні розпочали реалізацію ІІ етапу ДІ-реформи, яка передбачає практичні заходи щодо розвитку в громадах різноманітних послуг в тому числі і патронату. Міністерство соціальної політики України упродовж жовтня-листопада 2020 року оголосило про проведення «Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії в межах популяризації послуги патронату для дитини».

Сьогодні, 6 жовтня, у всіх районах та містах Львівської області, стартувала інформаційна-просвітницька кампанія в межах популяризації послуги патронату над дитиною. Про це повідомили під час брифінгу у Львівській обласній державній адміністрації.

“Створення патронатних сімей – це перший крок до того, щоб кількість інтернатних закладів поступово зменшувалась. Не можу не радіти, що сьогодні ми запускаємо таку інформаційну кампанію і, я впевнений, що результат буде лише позитивним”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Відтак, інформацію про патронат буде розмістять на біг-бордах та сіті-лайтах в містах районного та обласного рівнів, крім того планується провести «круглі» столи, вебінари та конференції на відповідну тематику, під час яких роздаватимуться буклети та листівки з інформацією про патронат.

“Разом із Міжнародною благодійною організацією Партнерство “Кожній дитині” та Міністерством соціальної політики ми розробили інформаційні матеріали та запустили таку інформаційну кампанію по усій країні. Ця інформаційна дослідницька кампанія є першим кроком для вдосконалення програм послуг , наступним стане певне дослідження, яке дозволить нам вдосконалювати та якісніше надавати соціальні послуги, у тому числі патронату над дитиною”, – додала координаторка пілотного проекту в Львівській області, Ініціатива щодо розвитку послуг в громадах для дітей  та сімей, Проект «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) Ольга Бойко.

У брошурах можна віднайти інформацію про основні завдання патронату, гарантії від держави, інструкцію про те, яким чином можна отримати консультації, контактну інформацію тощо.

У Львівській області інформаційна кампанія триватиме у період з 6 жовтня по 27 листопада.

Зазначимо, що у 2019 році первинний відбір в патронатні вихователі пройшли 4 сім’ї.

За словами керівника Служби у справах дітей Володимира Лиса, станом на 1 жовтня цього року створили 4 патронатні сім’ї. Зокрема, у Львові-1, Яворові-2, Золочеві-1, в які влаштували 6 дітей та відібрали ще 3 сім’ї кандидати.

Нагадаємо, що патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію.

Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї становить до трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування проводять роботу з батьками дитини і визначають де їй буде краще. При цьому можливість повернення дитини до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*