На Львівщині стартує Всесвітній тиждень грудного вигодовування

wbw2014-logo3

Щорічно з 1 по 7 серпня на Львівщині проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодувування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми.

Проходить акція під егідою WABA — Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячуює свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Альянс дій на підтримку грудного вигодовування (WABA) оголосив тему цьогорічного Тижня грудного вигодовування, яка відзначається у всьому світі ось уже 22-й раз. Оскільки 2014 є роком чемпіонату світу з футболу, тема Тижня привертає увагу не тільки матерів, а й уболівальників: «Вигодовування грудьми– переможний гол на користь життя!»

Враховуючи актуальність проблеми, департамент охорони здоров’я спільно з департаментом з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської облдержадміністрації  підтримали ініціативу Регіонального центру підтримки лактації та грудного вигодовування (обласний клінічний перинатальний центр) і Львівської  асоціації консультантів з грудного вигодовування у проведенні акції «У нашім раї на землі нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим».

Проведення заходу заплановано на 2 серпня об 11 год., м.Львів, на площі біля пам’ятника І. Я. Франку. Під час Акції відбудеться  зустріч  майбутніх і годуючих мам, їхніх родичів та знайомих, усіх, кому не байдуже здоров’я дітей та їхніх мам.

У програмі зустрічі передбачено:

• Фотовиставка – «Розкажи світу про грудне вигодовування»

• Знайомство учасників

• Вікторини для присутніх

• Дитячі конкурси та ігри

• Безкоштовні консультації дипломованих консультантів з грудного вигодовування

• 5-хвилинне спільне годування дітей

• Коротка концертна программа.

Довідково:

Сьогодні  на Львівщині переважна більшість закладів охорони здоров’я матерів і дітей сертифіковані на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Цей статус означає, що у кожному такому лікувальному закладі працюють медичні працівники, які володіють основами підтримки грудного вигодовування.

У Львівській області 34 сертифікованих заклади, що мають статус «Лікарні доброзичливої до дитини».

– Питома вага дітей, які народились у родопомічних закладах сертифікованих на відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», становить 88% у Львівській області.

– У Львівській області питома вага дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні до 6 міс. складає 59%

– Рівень дітей, які отримували грудне молоко у віці 12 місяців і старші  у 2013 році – 25% .

Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, адже в цей день у 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*