На Львівщині шахраї обікрали родину військовозобов’язаного  

Увага, шахраї. 14 лютого в одному із сіл Жовківського району Львівської області двоє невстановлених осіб у форменому одязі представившись співробітниками військкомату обібрали родину військовозобов’язаного, пообіцявши натомість «вирішити» питання про відстрочку від мобілізації до війська.

Як стало відомо липові «військкоматівці» прибули на автомобілі синього кольору. Скориставшись відсутністю господаря помешкання і правовою необізнаністю громадян вони в ультимативній формі зажадали негайного вручення йому повістки на призов за четвертою хвилею мобілізації. При цьому апелювали до законодавства в частині кримінальної відповідальності за відмову від військової служби.

Коли ж домочадці спробували «вирішити» питання – швидко погодилися за умови: «Аби вашого чоловіка не призвали до армії необхідно заплатити 1000 американських доларів». Звісно, родина таких коштів немала, тож розпочала торг, внаслідок якого шахраї збагатилися сотнею зелених та виробом з жовтого металу. Після чого зловмисники завірили ошукану родину в тому, що всі питання будуть вирішені і накивали п’ятами. Зрозуміло, що жодних питань вони не вирішуватимуть, а витративши крадене напевне реалізовуватимуть вдалу схему в іншому із сіл Галичини.

Аби убезпечити інших громадян від таких «рєшал» ще раз наголошуємо:

потрібно знати, що повістка вручається особисто в руки військовозобов’язаному представником військового комісаріату, ЖЕКу чи селищної ради. Військовозобов’язаний натомість має повернути зазначеним особам корінець повістки зі своїм підписом. Після отримання повістки громадянин зобов’язаний з’явитись у вказаний у повістці час на збірний пункт чи військкомат. З собою потрібно мати повістку або мобілізаційне розпорядження, військовий квиток, паспорт, обліково-послужну картку, а водіям автомобілів, танків, тракторів, мотоциклів та інших машин і техніки – водійські права та інші речі, вказані у повістці.

Крім того повідомляємо, що на сьогодні  за ухилення від призову за мобілізацією загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, за неявку у військкомат без поважної причини, пошкодження військових документів та інші дрібніші порушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів) спільно з координаційним центром ЛОДА з питань мобілізації та АТО наполегливо рекомендує громадянам більш уважніше ставитися до незнайомців у форменому одязі, які їх відвідують. В обов’язковому порядку перевіряти документи, записувати контактні дані. У випадку підозри – повідомляти компетентні органи.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*