На Львівщині розпочався щорічний міжнародний пошуковий та освітній табір-експедиція «Пам’ять предків – основа майбутнього 2014»

bQnkkpQuhNM

Табір, який розпочався 11 серпня й триватиме до 24 серпня 2014 року, традиційно складатиметься з реставраційної та мандрівної частини. Цьогорічний формат експедиції дещо різнитиметься від попередніх років.

Перший тиждень табору відбудеться на території українських етнічних земель, які отримали науково-публіцистичну назву Закерзоння (нині це територія Польщі), де викладачі спільно із студентами кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» проведуть роботи на кількох українських цвинтарях в польському-українському прикордонні. За цей час буде завершено працю з інвентаризації та паспортизації надгробків, проведено завершальні роботи з реставрації окремих цвинтарних об’єктів.

Після таборової частини пластуни вирушать у мандрівку етнічними українськими територіями. Цього року буде розширено географію і відкрито нові етнографічні зони. Крім вже традиційних етнічних українських територій Польщі молодь матиме можливість познайомитись з історію та культурою українців-автохтонів Словаччини, а також вперше відвідати Мармарощину та Південну Буковину – етнічні українські землі у північно-східній частині Румунії.

У рамках мандрівки заплановано відвідати Музей української культури та скансен у Свиднику (Словаччина), зустріч з дослідником лемківської культури професором Миколою Мушинкою у Пряшеві (Словаччина), знайомство з дерев’яними церквами Закарпаття, зустріч з українською громадою у Сигеті (Румунія), знайомство з українською культурою та сакральною архітектурою Мармарощини та Південної Буковини (Румунія).

Щорічний міжнародний пошуковий та освітній табір-експедиція «Пам’ять предків – основа майбутнього 2014» організовує Львівська округа Пласту НСО України за підтримки управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*