На Львівщині розпочали вебінари щодо розвитку аграрної галузі

Сьогодні, 12 травня, розпочали вебінари за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та сільських, селищних, міських рад Львівської області.

Такі онлайн-семінари будуть тривати  в час карантину, адже саме вони є мультимедійним інструментом для тісної комунікації з  органами влади на місцях та  віртуальної і швидкої передачі важливої інформації.

Відтак, спілкувались сьогодні з органами місцевого самоврядування Бродівського району.

Директор департаменту Юлія Шопська  наголосила на алгоритмі дій при втраті посівів та ознайомила учасників вебінару з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу, зокрема Комплексної обласної програми, на яку вже оголошено прийом документів.

Для фінансової підтримки аграріїв Львівщини з обласного бюджету у поточному році виділено 18,0 млн грн. Кошти спрямовуватимуться на конкурсній основі за такими напрямами:

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб шляхом компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків за комісією супроводження договорів фінансового лізингу;

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів;

– фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції;

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу;

– фінансова підтримка суб’єктів бджільництва та пасічників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл та паспортизації пасіки;

– фінансова підтримка сімейних фермерських господарств у вигляді безповоротної фінансової допомоги на реалізацію інвестиційного проєкту.

З Програмою та Порядком використання коштів можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70,  225-65-08 та                 255-05-72.

Заступник начальника управління – начальник відділу Тетяна Борушок довела до відома учасників вебінару інформацію про:

– запуск обіг (ринку) землі;

– правове використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів;

– оформлення громадських пасовищ;

– посів на незареєстрованих територіях;

Відтак, наголосила, що кожен орган місцевого самоврядування повинен донести інформацію до кожної домівки в своїх сільській раді щодо вимоги норми закону № 2498- VIII від  10.07.2018 про оформлення права власності на свої земельні наділи (паї).

«У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним. Ми повинні попередити кожного власника паю про цей термін».

Також, вона надала інформацію про основні положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019) та попередила всі сільські ради, що в області за допомогою карти посівів класифікації є чітка картина, де по сільських радах є посіви на незареєстрованих територіях.

«Кожна сільська рада повинна сприяти, аби землекористування по сільських радах було 100% законним,  а про порушення землекористування повинні повідомлятись органи, що здійснюють контроль за використанням земель. Якщо все буде законно – будуть надходження до бюджетів сільських рад. Такі карти використання і посівів, що розроблені Світовим банком в порядку космічного зондування  ми маємо станом на 2018 – 2019 роки та розробляється карта також на 2020 рік. Більше того, ми бачимо де посіяна та ж культура поспіль останніх два роки. Керівникам сільських рад треба бути на сторожі своєї території, тримати землекористування на контролі», –  зазначила Тетяна Борушок.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*