На Львівщині розпочалась міжнародна конференція щодо подолання спадку комуністичних тоталітарних режимів

Конференцію, що розпочалась сьогодні, 10 листопада, присвятили сторіччю Жовтневої революції 1917р. в Росії та її наслідкам для країн Центральної та Східної Європи. Основними темами для обговорення на конференції будуть боротьба з більшовизмом, подолання комуністичного спадку, тоталітарні режими та інші.

Окрім українських експертів та науковців у конференції беруть участь спеціалісти-історики з Молдови, Білорусі та Литви, також серед гостей заходу – голова Львівської ОДА Олег Синютка та Габріеле Бауманн – керівник Представництва Конрада Аденауера в Україні.

«Особливої уваги потребує сьогоднішня ситуація, адже якщо бути відвертими, то не такі вже і молоді країни західної демократії, які є нашими сусідами переживають одні із найскладніших часів у своїй посттоталітарній історії. І це безпосередньо торкається України. Я говорю про країни Східної Європи, що сьогодні є членами ЄС та НАТО. І, здавалось би, повинні бути одними з найбільш свідомими того, які виклики переживає Україна, але зараз це не так. Я б хотів щоб ваші дискусії торкнулися саме цієї проблематики, адже Угорщина, Чехія, інші країни, які, здавалося б, чітко стали на дорогу демократії сьогодні насправді переживають в середині свого суспільства певні переосмислення. Так, як би це дивно не здавалося, це саме в Чехії, де в 1968 році російськими танками було придушене повстання і прагнення людей до волі та незалежності. Але останні парламентські вибори, що відбулися в Чехії, свідчать що вона переживає певні проблеми, з точки зору цивілізованого суспільства, і з позиції України, адже цей ренесанс тут посттоталітарного мислення насправді має небезпеку насамперед для нашої країни», – наголосив у своєму вітальному слові під час відкриття конференції голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Спеціалісти-історики дискутуватимуть про основні теми конференції впродовж двох днів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*