На Львівщині пройде акція «Місячник раннього виявлення туберкульозу та хронічних обструктивних захворювань легень»

З 25 березня до 22 квітня 2013 року Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації проведе вже традиційну  інформаційно-профілактичну акцію «Місячник раннього виявлення туберкульозу та хронічних обструктивних захворювань легень». Цей захід на Львівщині відбудеться вшосте, адже актуальність проблеми з кожним роком зростає.

Акцію приурочено до всесвітнього Дня боротьби із туберкульозом – 24 березня. Боротьба з недугою передбачає спільні зусилля медицини, місцевих органів влади, благодійних та громадських організацій.

За час проведення протитуберкульозної акції у 2012 році методом флюорографії було обстежено 82 934 особи, виявлено 170 осіб хворих на туберкульоз. Понад 7 тисяч осіб обстежено методом мікроскопії мокротиння (виявлено 45 хворих). Методом туберкулінодіагностики обстежено 22 тисячі дітей — у 623 дітей проби були позитивними.

Від медицини у боротьбі з туберкульозом залежить 15-20% успіху.

Тож медики закликають: «Не легковажте із власним здоров’ям! Пройдіть флюорографічне обстеження у поліклініках за місцем проживання!»

Зазначимо, що сьогодні в зоні ризику переважно молоді люди працездатного віку. Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10-15 здорових осіб, у громадських місцях – значно більше. Саме це сприяє активному поширенню туберкульозу.

Довідка:

Всесвітній день боротьби з туберкульозом, за рішенням ВООЗ, відзначається щорічно 24 березня – у день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

З початку 90-х років Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила цю хворобу національним лихом. З 1995 року в Україні офіційно проголошено епідемію туберкульозу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*