На Львівщині презентують виставку «Богиня степу» українського художника з Донбасу Петра Антипа

Сьогодні, 3 травня, о 17.00 в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові відбудеться відкриття виставки «Богиня степу» українського художника з Донбасу Петра Антипа.

Виставка стане логічним продовженням першого етапу проекту: «Амазонка – богиня степу», представленого у квітні 2017 року у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ).

Доповнений новими творами живопису, пластики та графічною серією «Амазонки» (2017–2018), проект не лише демонструє нові грані творчості художника й широкий діапазон візуально-образних форм, а насамперед представить його доробок як цілісне мистецьке явище.
Довідково:

Петро Антип – архітектор, скульптор, маляр, графік, громадський діяч. Народився 1959 року в Горлівці Донецької області, Україна.  У 1980 –1984 роках навчався в Пензенському художньому училищі ім. академіка К. А. Савицького.  З 1989 року – член Національної спілки художників України.  1990 рік – стипендіат Спілки художників СРСР.  З 2009 року – заслужений художник України. З 2014 року живе та працює в Києві.

Автор проекту «Фонтан життя» в Запоріжжі (2005), який увійшов до «Історії українського мистецтва» ( 2007); фонтану «Грошове дерево» в Донецьку (2009); пам’ятника Петрові Горлову (1999); співавтор пам’ятників Т. Шевченку в Горлівці й Добропіллі; академіку М. Амосову на Байковому кладовищі в Києві (разом із О. Дяченком, 2003); Федору Єнакієву (2010) та Степанові Руданському в м. Калинівці Вінницької області (2014).
Твори є в музеях, галереях і приватних колекціях України, Росії, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Швеції. Полотна майстра закуповувала Спілка художників СРСР і Міністерство культури України.
Творчості митця було присвячено п’ять документальних фільмів. Його ім’я ввійшло до каталогу асоціації художників-монументалістів«Погляд»: «Єдність 100 українських митців світу – 100-річчю українських поселень в Канаді» (1995); альбому «Мистецтво України ХХ століття» (2000); «Енциклопедії сучасної України» (2001); «Історії українського мистецтва» (2007); каталогу виставки “DE PROFUNDIS” (“З глибин…”) “Віхи української пластики” (Мистецький Арсенал, 2009) і т.д.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*