На Львівщині презентують відреставровану ікону “Богородиця з дитям”

7 червня о 15:00 год у залах НМЛ ім. А. Шептицького відбудеться презентація відреставрованої ікони “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського, присвячена пам’яті відомого українського реставратора, педагога, художника–Володимира Мокрія (1947–2018).

Ікона “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського створена на замовлення Львівського Ставропігійського братства для Успенської церкви.

Внаслідок пошкоджень, які виникли через атмосферні впливи, твір перемалювали в олійній техніці. На думку В.І. Свєнціцької, це сталось у другій половині ХІХ ст, про що є відповідний запис в науково-інвентарному описі пам’ятки.

У 1920-х рр. задля кращого збереження твору виготовили скляний кіот. У вересні 1965 р, з метою проведення реставрації, церковна громада передала ікону, у заміну на її копію, до Львівського музею українського мистецтва (тодішня назва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького).

Ікона “Богородиця з дитям” – важлива пам’ятка в історії українського мистецтва. Їй належить особливе місце у спадщині львівського середньовічного малярства, передусім як твір Миколи Петрахновича-Мороховського.

Реставрація ікони “Богородиця з дитям”(1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського стала останньою роботою в творчому та науковому доробку Володимира Мокрія.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*