На Львівщині презентують книгу «Страсті Христові» Василя Курилика

19 червня у храмі Пресвятої Євхаристії презентують книгу  «Страсті Христові» Василя Курилика.

У книзі представлена вершина релігійного мистецтва канадського художника українського походження Василя Курилика. Серія «Страсті Христові» складається із 160-ти робіт митця, які ілюструють вірш за віршем «Страждання, Смерть і Воскресіння Христа» за Євангелієм від Матея.

Початок  о 16:00 год.

Книгу публікують чотирма мовами — українською, англійською, французькою та іспанською. Важливо, що видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні.

Довідково:

Василь Курилик (1927 – 1977) – канадський живописець українського походження. Член об’єднання українських мистців у Канаді, почесний доктор Віндзорського університету.

Навчався у  Манітобському університеті, коледжі Торонто та художній школі м. Сан-Міґель. З 1952–1959 рр. подорожу­вав Європою, відвідав Україну у 1970 р. та 1975 р. Від 1960 р. – учасник мистецьких виставок. Персональні – у Торонто (1960 р., двічі – 1970 р), Чернівцях (посмертна, 1994 р.).

Авторська техніка Курилика тяжіє до реалістичного відтворення.

Своїми творами Василь Курилик відкриває північноамериканцям вітчизну своїх батьків — Україну. Темі українських поселенців у Канаді присвятив 4000 робіт, що об’єднуються у 6 сюжетах. Широко знана його серія «Піонери». Добре відоме символічне полотно митця «Нуклеарна Мадонна», написане ще в дочорнобильську добу. Вершинними у творчості В.Курилика є серія «Страсті Христові» – це 160 акварелей і полотен, у котрих митець утілив ідею споконвічної боротьби добра і зла та ілюстрації до «Євангеліє».  Уся серія «Страсті Христові» зберігається у мистецькій галереї Нігара Фолс, в якій експонуються картини провідних художників світу .

Василь Курилик – автор та ілюстратор книг для дітей, оформив книгу «Лис Микита» І. Франка.

Його полотна зберігаються у Нью-Йорському музеї сучасного мистецтва, Монреальському музеї, Музеї мистецтва Національної галереї Канади, Національному музеї Т. Шевченка у Києві («Дух Шевченка витає над Канадою»).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*