На Львівщині презентують документально-ігровий фільм “Українці у Польському війську. Друга світова війна”

Сьогодні, 13 березня, на українському телебаченні вперше презентують документально-ігровий фільм “Українці у Польському війську. Друга світова війна” ГО Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” .

Про це повідомили сьогодні під час прес-конференції.

“Це перший фільм,  що показує, як українці,  перебуваючи у складі польського війська з початку Другої світової війни, не залишили ряди польського війська, а спільно з поляками боролись проти ворога. Ми знайшли двох українців – учасників Другої світової, вони воювали у складі польського війська, пройшли шлях від західного кордону Польщі до боїв у Варшаві, потрапили у полон і власне цей фільм побудований на розповіді українців. Прем’єрний показ  фільму відбуватиметься  сьогодні на телеканалі ЗІК о 22:15”, – розповів  реалізатор проекту, голова ГО Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач .

Кінострічка “Українці у Польському війську. Друга світова війна” – переможець конкурсу на підтримку регіонального кіно у 2016 році, фільм відзнятий за підтримки Львівської облдержадміністрації.

“Конкурс проводимо третій рік поспіль. У 2016  фільм “Українці у Польському війську. Друга світова війна” отримав співфінансування у сумі 150 тис гривень.  У 2017 підтримали ще два фільми ГО “Пам’ять”. Цьогоріч ми опрацьовуємо 12 проектів, які подались на конкурс, серед них 3 документальні фільми,  основна мета конурсу – мотивування режисерів для створення якісного кіно”, – зазначив начальник відділу інформації та поліграфії департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Володимир Трач.

Як зазначив Любомир Горбач,  окрім кінофільму “Українці у Польському війську. Друга світова війна” ГО Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”  створила  ще три фільми

“Це фільм “Українці у Польському війську. Від Перемишля до Судової вишні”, присвячений теж подіям 1939 року, другий  – Українці у Польському війську. Від Судової вишні до Янева, ми у процесі створення спілкувались з місцевими мешканцями, свідками подій, знаходили поховання солдат, і третій фільм – “Українці у Польському війську. Околиці Янева”, тобто ми повністю дослідили ці події. Це вперше за історію України було проведену таке масштабне дослідження. Плануємо, що ці фільми теж показуватимуть на українських телеканалах”, – зазначив Любомир Горбач.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*