На Львівщині презентували книгу спогадів військового капелана «Прагнення Волі»

Сьогодні, 16 вересня, у реабілітаційному центрі «Фенікс» відбулася презентація книги «Прагнення Волі». Праця є спогадами військового капелана отця Ореста-Романа Сала про військові події на Сході України 2014-2016 років.

Серед гостей заходу – голова Львівської ОДА Олег Синютка , який у вітальному слові наголосив на важливості цієї книги для кожного українця.

«Сьогоднішній захід дозволяє тим, хто не був на війні переосмислити ті події, а також ціну, яку заплатили воїни, які не повернулися додому. Ця книга повинна бути в кожній бібліотеці. Низький уклін воїнам за те, що ви вже зробили і продовжуєте робити для кожного з нас, для незалежної та сильної української держави», – зазначив Олег Синютка.

Як розповів автор книги отець Орест-Роман Сало у своїй праці він акцентує на трьох аспектах – спільній боротьбі церкви і держави за волю України, спільній історії та особистому свідченні про тих українців, які робили подвиги на цій війні.

«Церква і держава – це дві інституції, внутрішні справи яких зазвичай не перетинаються. Але коли прийшла війна, всі разом стали в один стрій і мали одну спільну боротьбу. У своїй книзі я наголошую на тому, що в умовах воєнної дійсності потрібно бути разом. Друге – це період в історії, який відбувався у найважчий час формування, створення нашої сучасної країни. Маю сміливість припустити, що книга буде корисна для дослідження та кращого розуміння хто і як творив цю історію. Третє – це мої свідчення про подвиги добровольців, які першими стали на захист  своєї батьківщини і змогли стримати ворожу навалу. Вони були звичайними юнаками в себе вдома, але там, вони показала усі найкращі свої чесноти. Це – хоробрість, самопожертва, патріотизм і що дуже важливо – людяність. Ця книга – це моє свідчення про них живих, і пам’ять про тих, хто не повернувся», – розповів отець Орест-Роман Сало.

Окрім спогадів автора, книга також містить свідчення військових та світлини описаних подій.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*