На Львівщині презентували книгу про Іловайську трагедію

Cьогодні,  26 березня,  у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва  ім. Романа Іваничука презентували книгу  Романа Зіненка «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії» в 2 томах за участі автора.

«Двотомник, який я написав, це не лише моя особиста робота. Це спогади тих кількох сотень очевидці подій, які теж доклали зусиль до того, щоб світ звернув увагу, а нащадки пам’ятали про ті трагічні сторінки нашої історії. Це не художній твір, в ньому нема вигадок. Суспільство має почути правду про Іловайськ. ВУ книжці згадано понад 700 прізвищ, позивних, імен реальних учасників подій, використані ілюстрації як професійних фотографів, так і аматорські фото. Для багатьох учасників книги дуже важлива пам’ять про них, їм не потрібні ні нагороди ні зірки, їм потрібно знати, що їхня боротьба недаремна.», –  автор книги Роман Зіненко.

На сторінках цієї книжки також вміщені результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Переважна більшість зібраних фактів до сьогодні не була відома українському суспільству. І хоча автор подає найбільш повну і реальну картину бойових дій під Іловайськом, залишається ще дуже багато питань, на які свого часу обов’язково будуть отримані відповіді.

«Про серпневі події 2014 року має знати увесь світ, якщо ми зараз про це не розповімо, про це не розповість ніхто. Наша історія протягом століть часто замовчувалась, тому ми, сучасники цих подій, мусимо про це писати. Ми заплатили уже високу ціну за незалежність, тому ніякі більше московські амбіції не повинні розгортатися на нашій землі», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися  7 – 24 серпня 2014 року. Тоді бої точилися як у самому місті, так і навколо нього. Друга частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися 25 – 31 серпня 2014 року.  Від Дня незалежності – до відходу українських військових з Іловайська.

Довідково:

Роман Зіненко (нар. 1974 р.), колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України — «Іловайський щоденник», що вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*