На Львівщині презентували книгу Івана Мігуса «Бумеранг або у клешнях червоного диявола»

 30 серпня у Львівському музеї історії релігії презентували книгу Івана Мігуса «Бумеранг або у клешнях червоного диявола». Це автобіографічний роман політичного в’язня сталінських концтаборів, Мордовії, Сибіру, Уралу та Воркути.

«Ніхто не може написати краще такий спогад, аніж людина, яка пройшла через випробування. І ці спогади є надзвичайно важливі не лише для учасників подій, але й для майбутнього покоління. Ми маємо пам’ятати наші коріння і обов’язково їх передати нашим дітям. Разом з цим ми сьогодні маємо все поставити заради армії та сили, які дадуть нам майбутнє. Наша земля, наша мова, наше майбутнє залежить від нас», – зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У книзі Іван Мігус розповідає про життя та долю юнака українця на ім’я Максим, його дитячі роки, юність, боротьбу за вільну Україну, роки, проведені на засланнях у концтаборах і довгождане повернення до рідного Львова.

«Я постарався написати свою автобіографічну повість. Вона починається з моїх юних літ. Описано переселення в Закерзонні, де я народився, перший арешт, зустріч з Петром Франком, Мордовія, тюрма та зустріч з Йосифом Сліпим»,-  розповів автор книги Іван Мігус.

У романі детально описані важливі історичні події, які відбувалися на українських землях – це і утворення Карпатської України, операція «Вісла», противостояння між УПА та Армію крайовою, партизанський рух на Брідщині та нищення десятків тисяч  патріотів у концтаборах СРСР.

Довідково.

Іван Мігус – художник, член Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння». Народився у 1933 році у с. Ульгівок на Закерзонні. Політичний в’язень сталінських концтаборів: Мордовії, Сибіру, Уралу та Воркути. Дипломант журналістської премії ім. Петра Полтави (2017 р.).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*